piątek , 24 Styczeń 2020
Strona główna / Aktualności / Wójt na „pielgrzymkowym” szlaku

Wójt na „pielgrzymkowym” szlaku

Wójt od kilu dni pielgrzymuje po sołectwach, organizując wzorem swojego poprzednika spotkania z mieszkańcami, na których podsumowuje swoją kadencję. Z informacji które do nas docierają wynika, że spotkania te nie cieszą się wysoką frekwencją. W spotkaniach uczestniczy wójt, pracownicy urzędu, sołtysi oraz radni z obu stron.

Dziś jednak otrzymaliśmy na naszą skrzynkę pismo wysłaneprzez radę sołecką w Bukowie do wójta. Rada sołecka oświadczyła, że nie będzie uczestniczyć w zebraniu zwołanym przez wójta w dniu 5 października 2018 roku. Powodem ma być niedopuszczanie do głosu radnych, co zdaniem Rady Sołeckiej, dalece odbiega od rzetelnej idei informacyjnej. W pismie jest mowa również, że mieszkańcy nie zostali skutecznie poinformowani, ponieważ zlikwidowano, bez powiadomienia sołtysa i rady sołeckiej, stronę internetową sołectwa. Zaznaczyli, że zebranie zostanie zwołane przez sołtysa w innym terminie, po skutecznym zawiadomieniu.

Faktycznie docierają do nas informacje, że na zebraniach głos udzielany jest tylko mieszkańcom sołectwa. Co takie ograniczenie swobody wypowiedzi  ma na celu? Czy wójt nie ma argumentów do publicznej dyskusji z radnymi? To nie są prywatne spotkania pana Piotrowskiego a wójta gminy.W związku z tym, każdy kto przyjdzie na takie zebranie powinien mieć możliwość swobodnej wypowiedzi, bez względu na to gdzie mieszka. Wójt jest organem publicznym, więc spotkania są publiczne czyli otwarte dla wszystkich nawet nie będących mieszkańcami, czyli każdy powienin mieć możliwość zabrania głosu. Chyba, że są to spotkania kandydata na wójta Piotra Piotrowskiego, ale wtedy powstaje pytanie, czy wójt płaci za wynajęcie sali?

O nas Administrator

sprawdź również

Czy SPZOZ w Mogilanach to biuro podróży?

Ilu z Was było w Chinach? Zapewne wielu z naszych czytelników nie stać na tak …