niedziela , 31 Maj 2020
Strona główna / Aktualności / Radni Gminy Mogilany dla szkół i dzieci

Radni Gminy Mogilany dla szkół i dzieci

Na dzisiejszej (30.11.2017 r.) sesji Rady Gminy Mogilany przewodniczący RG zgłosił poprawkę do budżetu, która miała na celu pozytywne rozpatrzenie pism skierowanych do Rady Gminy przez: Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konarach, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Libertowie i uczniów III klasy Szkoły Podstawowej w Bukowie.

Wszyscy prosili o wsparcie finansowe na potrzeby placówek oświatowych: doposażenie sali gimnastycznej, doposażenie pracowni, zakup klocków piankowych – edukacyjnych.

Przewodniczący Rady po dokonanej analizie budżetu znalazł kwotę 18 tys zł. i podzielił na 3 szkoły, które pisemnie zwróciły się do rady. Jedyną osobą jaka głosowała przeciw była Radna Kotarba.

Po przegłosowanej poprawce krzyczała o to, że szkoła we Włosani nie dostała, bo ona nie zgłosiła poprawki. Opozycyjni radni znaleźli również pieniądze dla Włosani i przegłosowali kolejną poprawkę do budżetu.

Łącznie przekazano 24 tys zł na zakupy wyposażenia w szkołach. Pieniądze pochodziły z oszczędności w paragrafie „usługi dla Rady Gminy”. To między innymi efekt wprowadzonych zmian przez opozycję, które polegały w tej kadencji na likwidacji poczęstunków i bankietów na sesjach rady gminy i komisjach.

O nas Administrator

sprawdź również

Czy SPZOZ w Mogilanach to biuro podróży?

Ilu z Was było w Chinach? Zapewne wielu z naszych czytelników nie stać na tak …