sobota , 19 Październik 2019
Strona główna / Aktualności / Plany na kanalizację

Plany na kanalizację

W  gminie Mogilany zapóźnienia w dziedzinie kanalizacji nie są żadną tajemnicą.

Niedawno ukończono drugi etap kanalizacji we Włosani, a do zrealizowania pozostał jeszcze trzeci etap by uznać, że cała miejscowość jest skanalizowana. W wielu miejscowościach na terenie naszej gminy w ogóle nie ma kanalizacji.

Na komisji Gospodarczo komunalnej która odbyła się 22 lipca b.r. dowiedzieliśmy się, że gmina uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego etapu kanalizacji w Gaju. W opracowaniu ma być etap drugi i trzeci. Mogilany- wschód, ma być realizowana przy okazji remontu ulicy Świątnickiej  ze środków ZIT, lecz prace rozpoczną się najprawdopodobniej dopiero 2017 roku. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla miejscowości Buków, Chorowice i Kulerzów kanalizacja według zapewnień Wójta w latach 2016-18 na pewno nic w kwestii kanalizacji nie będzie realizowane.

Niestety nie możemy skorzystać ze środków z MRPO gdyż wskaźnikiem do ich pozyskania jest 120 mieszkańców na km, a na dzień dzisiejszy żadna z miejscowości nie spełnia tego kryterium.

Jak  powiedział na komisji Gospodarczo- komunalnej Wójt Piotrowski nikt dziś nie może zapewnić, że środki z Unii będą i w jakiej wysokości.

O nas admin

sprawdź również

Czy SPZOZ w Mogilanach to biuro podróży?

Ilu z Was było w Chinach? Zapewne wielu z naszych czytelników nie stać na tak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.