poniedziałek , 24 Luty 2020
Strona główna / Aktualności / Pieniądze wyrzucone w błoto czyli kto mieczem wojuje…

Pieniądze wyrzucone w błoto czyli kto mieczem wojuje…

Cztery lata temu podczas kampanii wyborczej w wyborach do samorządu, a w naszym wypadku w wyborach na Wójta Gminy Mogilany, stowarzyszenie „Przyjazna Gmina Mogilany” z której startował Piotr Piotrowski wydawało gazetkę „Razem”. W gazetkach tych można było przeczytać m.in. program wyborczy Piotrowskiego ale też informacje które opisywały działalność ówczesnego wójta Krzysztofa Musiała.

Chcemy przypomnieć, dziś jeden artykuł z gazetki „Razem” nr 5/2014, który znajduje się na ostatniej stronie tego pisma. Tytuł tego tekstu to „Pieniądze wyrzucone w błoto”, a opisuje remont budynku świetlicy wiejskiej w Kulerzowie. Remont kosztował ok. 36 tys. zł i obejmował kompleksowy zakres prac łącznie z wykonaniem ogrzewania gazowego. Niestety po wykonaniu remontu na ścianach wewnątrz budynku pojawiły się plamy pleśni i wilgoci. Autor tego tekstu napisał m.in.:

Dlaczego wójt odebrał budynek i nie sprawdził, czy remont jest poprawnie wykonany? To karygodne zaniedbanie. (…) Ale wójt zamiast zajmować się gminą jeździ na delegacje. Może już niedługo, bo 16 listopada odbędą sie wybory samorządowe i mieszkańcy ocenią pracę wójta.”

Fragment gazetki „Razem” nr 5/2014

Okazuje się, że kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Przewodniczący Komisji Gospodarczo Komunalnej Grzegorz Malik, na swoim profilu na facebooku`u zamieścił zdjęcia wybudowanej świetlicy w Konarach. Na zdjeciach widzimy własnie plamy wilgoci i zapewnie pleśni na ścianach wewnątrz budynku. Zacytujmy opis radnego Malika:

„Do dnia dzisiejszego nie zostały wykonane najważniejsze końcowe prace związane z normalnym funkcjonowaniem i użytkowaniem budynku tzn.podłączenie do zasilania prądowego – tak jak należy , gazowego tak aby działało ogrzewanie a zima za pasem i pojawiają się już teraz problemy związane z wilgocią na ścianach. Czyżby ktoś zapomniał ująć tych przyłączy w głównym projekcie i zadaniu dotyczącym przetargu wcześniej aby było gotowe na czas?”

Panie wójcie Piotrowski, dziś przypominamy Panu słowa napisane w gazetce stowarzyszenia które kiedyś Pana popierało, a później usunęło ze swoich szeregów. Dlaczego nie sprawdził Pan czy budynek jest poprawnie wybudowany? To karygodne zaniedbanie. Co Pan robi zamiast zajmować się gminą? Mieszkańcy ocenią Pana pracę!

Powyższy tekst jest tylko naszą opinią, a piszemy go dlatego, żeby pokazać, że czasem potrzeba odrobinę pokory bo historia lubi się powtarzać, a w tym przypadku mamy namacalny dowód.

O nas Administrator

sprawdź również

Czy SPZOZ w Mogilanach to biuro podróży?

Ilu z Was było w Chinach? Zapewne wielu z naszych czytelników nie stać na tak …